LED osvětlení do veřejných prostor bytového domu

LED osvětlení veřejných prostor bytového domu SVJ a bytových družstev

Kvalitní volbou LED osvětlení pro společné prostory bytových domů jsou moderní LED stropní tělesa s pohybovým interním čidlem od české značky TESLA., seriózního výrobce s tradicí.

Nejvíce oceňovanou předností tohoto LED svítidla jsou integrované a kvalitní SMD čipy s dlouhou životností na ploše tištěného spoje svítidla. To znamená, že svítidlo neobsahuje oddělené součásti a v kombinaci s konzervativním vzhledem tak nevzbuzuje žádnou pozornost případných „nenechavců“.

Velikou výhodou je také možnost montáže spolehlivého pohybového mikrovlnného čidla do vnitřku svítidla. Čidlo tak není vidět, je ukryto před prašností a dá se v případě poruchy lehce vyměnit. Světlo se montuje nejen na strop, ale i na zeď.

Doporučuje se volit teplejší či neutrální barvu světla, neboť se jedná o barvu přirozenou a opět neupozorní na odlišnost v případě nenechavců.

Zbývá tedy jen zvolit výkon LED svítidla. Optimálním je LED svítidlo s výkonem 16- 21W, který dostatečně osvítí prostor v ekvivalentu původní 80-100 W výkonu klasické žárovky. Navíc, pokud uvažujeme minimální životnost svítidla 35 000 hodin, je pořizovací cena za daný tip svítidla velice příznivá.